მოდრიჩი:„მბაპე გავაფრთხილე რომ ეს აღარ ექნა“
ლუკა მოდრიჩსა და კილიან მბაპეს შორის ხორვატიისა და საფრანგეთის ნაკრებების დაპირისპირებისთვის დროც „მინი ინციდენტი“ მოხდა, სადაც კილიანი წაიქცა, მოდრიჩი კი მასთან მივარდა და ფეხზე წამოდგომა მოთხოვა, რადგან თამაშის წესები არ ირღვეოდა. ლუკიტამ მატჩის შემდეგ კომენტარი გააკეთა.
„ჩვენ გამარჯვებით ძალიან ბედნიერები ვართ. საფრანგეთის ნაკრების დამარცხება არავისთვისა მარტივი, ვინაიდან ამ გუნდს უდიდესი რესურსი აქვს, მაგრამ ჩვენმა შრომამ, მოტივაციამ და თავდადებამ შედეგი გამოიღო. კარგად ვიცით, რომ განმეორეიბით დაპირისპირება გამოწვევით სავსე იქნება, მაგრამ ხორვატიის ნაკრები პასუხისმგელობას არასდროს გაქცევია.“
„მბაპე? მასზე, როგორც ფეხბურთელზე საუბარს აზრიც არ აქვს, რადგან ყველა კარგად ხედავთ, რა დონის მოთამაშეა, მაგრამ მას შემდეგ, რაც მადრიდში გამოვიდა, გამაკვირვა მისმა თავმდაბლობამ, იუმორმა, მეგობრულობამ და თვისებებმა, რომელსაც არ ვიცნობდი. მერწმუნეთ, ის ძალიან უბრალო ადამიანია.“
„გაურკვევლობაა? მე ბურთზე ვითამაშე ის კი წაიქცა, რამაც ჩემი ბუნებრივი ემოცია გამოიწვია. სწორედ ამიტომ მბაპესთან მივედი და სასწრაფოდ წამოდგომა მოვთოვეს, თანაც ვუთხარი, რომ მსგავსი რამ კიდევ არ გაეკეთებინა, ჩვენს შორის არანაირი დაძაბულობა არ ყოფილა.“