რონსერო:„„რეალმა“ მომდევნო 30-იდან 25 ქულა უნდა მოიპოვოს“
ტომას რონსერომ „ვილიარეალისა“ და „რეალის“ დაპირისპირება შეაფასა და განაცხადა, რომ სამეფო კლუბს ლა ლიგის მომდევნო 10 ტურში რთული მისია ექნება შესასრულებელი.
„დარწმუნებული ვიყავი, რომ ანჩელოტის გუნდი „ვილიარეალთან“ გამარჯვებას მოახერხებდა. სამეფო კლუბს „ლა სერამიკაზე“ უჭირს, თუმცა ამ შეხვერის მოგებას არაერთი მიზეზის გამო ჰქონდა პრინციპული მნიშვნელობა.“
„ახლა „მერენგებს“ 60 ქულა აქვთ, რაც თავისთავად ცოტაა, ვინაიდან გუნდმა აღნიშნული მაჩვენებელი 28 მატჩის შემდეგ დააფიქსირა.“
„თუ ანჩელოტის გუნდს ჩემპიონობა სურს, მომდევნო 10 ტურში შესაძლო 30-იდან 25 ქულა უნდა მოიპოვოს. დარწმუნებული ვარ, ამ სეზონში ლა ლიგის ჩემპიონობისთვის 85 ქულა საკმარისი იქნება.“
„გამოდის, რომ „მერენგებს“ 10 მატჩიდან ერთის წაგების და ერთის ფრედ დასრულების საშუალება აქვს, დანარჩენი 8 კი აუცილებლად უნდა მოიგოს და რაღა თქმა უნდა, უპირობო 3 ქულის მოპოვებას საჭიროებს „ელ კლასიკოში“, ვინაიდან „ბარსელონა“ უშუალო მეტოქეა.“
„ჩემი პროგნოზი „ატლეტიკოსა“ და „ბარსელონას“ მატჩში? ძალიან საინტერესო შეხვედრა გველის. მე როგორც „რეალის“ გულშემატკივარს, მსურს, რომ შეხვედრა ფრედ დასრულდეს და ქულები „რეალის“ ორივე კონკურენტმა დაკარგოს.“