სიმეონე:„პირდაპირ გეტყვით, ანჩელოტი ჩემზე მაღალი დონის სპეციალისტია“
დიეგო სიმეონემ „რეალთან“ მატჩის წინ გამართულ პრესკონფერენციაზე მეტოქეზე ისაუბრა და კარლო ანჩელოტიც შეაქო.
„ჩვენ პირველი თამაში წავაგეთ, რაც იმას ნიშნავს, რომ საშინაო არენაზე უნდა გავიმარჯვოთ.“
„ახალი ფორმატის ჩემპიონთა ლიგაზე 2:1 წაგება არც ისე კომფორტულია. ძველ ფორმატში 1:0 მოგებაც კი საკმარისი იყო მომდევნო ეტაპზე გასასვლელად, ახლა კი ვითარება სხვაგვარია და თუნდაც 1:0 მოგება მხოლოდ დამატებით დროში გადაგვიყვანს.“
„კარლო ანჩელოტის სიტყვები ჩემს მიმართ? ვეთანხმები, რომ ბევრ საკითხზე იდენტური ხედვა გვაქვს. იტალიელს ძალიან დიდ პატივს ვცემ. პირდაპირ გეტყვით, რომ კარლო ჩემზე მაღალი დონის სპეციალისტია.“
„წარმატების გასაღები? მხოლოდ მუდმივი მოძრაობა და ნაკლები შეცდომის დაშვება. ჩვენ ვიცით, როგორ ვითამაშოთ, თუმცა მთავარი ის არის, რომ გეგმა მოედანზე განხორციელდეს.“
„ფეხბურთელთა შემართება და ენერგია ბევრ კომპონენტზეა დამოკიდებული. ჩვენ მოტივაცია ნამდვილად არ გვაკლია და გვჯერა, რომ გულშემატკივრებთან ერთად წარმატების მიღწევა სრულიად შესაძლებელია.“
„პენალტების სერია? ეს სრულიად შესაძლებელია და ვფიქრობ, აღნიშნული მიმართულებითაც კარგი სამუშაო გავწიეთ. ჩვენ ყველა კომპონენტში მოწოდების სიმაღლეზე უნდა ვიდგეთ.“
„ბერნაბეუზე საკმაოდ კარგად ვითამაშეთ და დავმარცხდით. ფეხბურთელებთან შენიშვნები არ მქონდა, თუმცა ახლა მეტი ინტენსივობა გვმართებს.“
„„ატლეტიკოს“ ფეხბურთელებს შეუძლიათ ჩემპიონთა ლიგის ფინალში მოხვედრა და გამარჯვება. მე მჯერა მოთამაშეების კომპეტენციის, რომელიც „როხიბლანკოს“ რიგებში ირიცხებიან.“
„გრიზმანის ფაქტორი ძალიან დიდია. ფრანგ ფეხბურთელს „რეალის“ წინააღმდეგ ასპარეზობის დიდი გამოცდილება აქვს, მის კარგ გამოსვლაზე ბევრი რამ იქნება დამოკიდებული.“